Průvodce nového zákazníka

Tisk | Stáhnout jako PDF

Děkujeme za váš zájem o spolupráci se společností Raben Logistics Czech s.r.o. Níže najdete základní informace, které vám napomohou k rozvoji spolupráce.

Zároveň vás zveme k nahlédnutí sekce Služby, ve které se podrobně seznámíte s našim portfoliem obchodní činnosti.

V sekci Kontakt naleznete tu správnou pobočku, která pro vás připraví návrh spolupráce.

Jak kontaktovat odpovědnou osobu, která mi poskytne informace týkající se služeb, o které mám zájem?

Otevřete záložku Kontakt a klikněte na Českou republiku a následně na pobočku, která je k Vám nejblíže. Tam najdete emailové i telefonní spojení.

Které služby poskytuje Raben Group?

Přečtěte si naši nabídku v záložce Služby. Zde také najdete „RYCHLÝ KONTAKT“ na jednotlivá oddělení prodeje a osoby, které zodpoví vaše dotazy.

Nevím, která služba je pro mne ta nejvhodnější. Koho bych měl kontaktovat?

Zvolte záložku Kontakt a klikněte na Českou republiku a následně na pobočku, která je k Vám nejblíže. Odpovědný pracovník zákaznického oddělení vám navrhne to nejlepší řešení a odkáže vás na vhodného pracovníka, který vám připraví návrh spolupráce.

Jednotlivé pobočky Raben Group mají svá čísla, kde je najdu?

Čísla poboček naleznete v níže uvedených dokumentech.

Kde mohu využívat služeb společnosti Raben Group?

Obchodní jednotky Raben Group mají sídla v 11 zemích: v Polsku, Německu, České republice, na Slovensku, Ukrajině, Rumunsku, Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Maďarsku a Holandsku.  

Jak mohu sledovat svoji zásilku?

Navštivte Zákaznickou zónu na domovské stránce a použijte naši novou online platformu myRaben.com. Po přihlášení použijte relevantní možnost sledování zásilky, která Vám zobrazí všechny požadované informace.

 

Je také možné použít zjednodušené formy zobrazující stav zásilky bez přihlášení zadáním pouze čísla zásilky na pravé straně této záložky.

Jak mohu získat přihlašovací jméno a heslo do systému sledování zásilek?

Přihlašovací jméno a heslo požadované pro sledování zásilky myRaben.com vám bude poskytnuto po vyplnení registračního formuláře na stránkách myRaben.com nebo se prosím obraťte na oddělení zákaznických služeb.

Kde najdu naskenované dokumenty?

V systému sledování zásilek (myRaben.com), po zadání vašeho přihlašovacího jména a hesla. Požadované přihlašovací informace získáte po kontaktování odpovídající pobočky.

Jak mohu pojistit svoji zásilku?

Pro podrobnější informace kontaktujte naše zákaznické oddělení.

Kde najdu definice základních pojmů logistiky?

Podívejte se na záložku Slovník pojmů.

Jak mohu dát souhlas k přijímání elektronických faktur?

V Zákaznické zóně klikněte na odkaz „elektronická fakturace“, kde budete moci vyplnit odpovídající formulář.

Jak mohu uplatnit reklamaci?

Klikněte na odkaz Zákaznická zóna a zvolte záložku Reklamace. Zde najdete veškeré podrobnosti týkající se postupu reklamace.

Kde mohu zkontrolovat nastavení palivového a silničního příplatku

Veškeré tyto údaje jsou k nalezení v sekci Zákaznická zóna.

Co je silniční příplatek?

Silniční příplatek je doplňková platba za přepravní služby na vozovkách, které jsou zahrnuty do povinné elektronické platby mýtného na placených dálnicích s koncesí.

Co je nastavení měny?

Nastavení měny je založeno na úpravě základních cenových tarifů podle faktoru CAF, který je vyjádřen jako procentní podíl (Currency Adjustment Factor – Měnová přirážka). Umožňuje minimalizaci rozdílů směnných kurzů mezi českou korunou a evropskými měnami.

Co je nastavení paliva?

Nastavení paliva umožňuje flexibilní úpravu tarifů, a to na základě průměrných měsíčních cen nafty. Díky nastavení paliva je možné vyloučit časté změny cen služeb, které poskytuje Raben Group.

Jak jsou u mé zásilky vypočítávány emise CO2 a kde to mohu zkontrolovat?

Emise CO2 jsou počítány pro každou fázi přepravy zásilky. Patří sem i emise CO2 ze spotřeby vybavení v "cross-dock" skladech. Tyto údaje Vám rádi zašleme na žádost zaslanou na oddělení zákaznického servisu.

Pobočky
Kontakt na naše skladové areály
Sledovat zásilku