Raben potvrzuje, že je specialista na logistiku potravin, v nové hale se dokáže postarat i o ty nejcitlivější

Tisk | Stáhnout jako PDF

Logistická společnost Raben Logistics Czech v červnu otevřela novou, v Česku největší skladovací halu u města Žebrák ve středních Čechách. V budově o velikosti 24 tisíc metrů čtverečních se budou skladovat sladkosti, alkohol a také krmivo pro psy. Díky speciálnímu temperovanému režimu je zde prostor ideální i pro skladování citlivých potravin na změnu teploty, jako je například čokoláda.

Společnost Raben Logistics Czech otevřela v červnu svůj největší sklad v Česku v Panattoni D5 Hořovice Parku. „Slavnostně jsme halu otevřeli 21. června společně se starostou města Žebrák Danielem Havlíkem, zástupci developerské firmy Pattoni Europe a vlastníkem budovy skupinou Accolade. Vedení naší společnosti provedlo unikátními prostory pro skladování delikátních potravin naše stávající i potenciální klienty,“ uvedla marketingová a PR specialistka firmy Raben Martina Netuhová.

Poskytovatel komplexních logistických služeb Raben se do nových prostor u středočeského Žebráku stěhuje z nedaleké haly, aby dále mohl navyšovat své logistické kapacity a svým zákazníkům nabídnul skladování potravin v té nejvyšší možné kvalitě. Potraviny jsou totiž klíčovou oblastí společnosti Raben s téměř třicetiprocentním podílem na její činnosti. Obsluhuje klienty, jako jsou například Nestlé, Heinz nebo Haribo.

„Pobočka v Hořovicích je pro nás velice důležitá, protože zajišťuje například i lokální distribuci potravinových zásilek ve speciálním temperovaném režimu do různých regionů a má skvělé dopravní spojení do Německa,“ uvedl generální ředitel společnosti Raben pro Českou republiku a Slovensko Jakub Trnka.

Raben je v Hořovicích prvním nájemcem Accolade specializovaným na potravinářství. „Jsem velmi rád, že se Raben rozhodl pro nás. Je to vynikající klient a významně přispívá k větší odvětvové různorodosti našich nájemců,“ uvedl Milan Kratina, generální ředitel skupiny Accolade, která je vlastníkem logistického parku.

V nové budově je několik zón. V zóně „ambiente“, kde bude uskladněn hlavně alkohol a krmivo pro psy, se bude udržovat běžná teplota. V temperovaném skladu s teplotou do 18 stupňů Celsia bude především čokoláda. Nový sklad v Panattoni D5 Hořovice Parku je připraven i pro logistiku čerstvých produktů (mléčné výrobky, uzeniny nebo cukrovinky), takzvaný režim fresh do 6 stupňů Celsia.

Celková kapacita skladu bude až 30 tisíc palet. Specialitou nového skladu je také speciální řetězový nakládací systém pro alkoholické nápoje, kterým je osazená jedna z ramp. Umožňuje naložení nebo vyložení kamionu do sedmi minut.

Společnost Raben Group působí na českém trhu od roku 2008. Nabízí komplexní logistické služby na míru pro různě velké podniky, zahrnující tuzemskou i mezinárodní silniční přepravu, smluvní logistiku a služby přidané hodnoty (VAS).

Panattoni D5 Hořovice Park byl otevřen v loňském roce u exitu 34 dálnice D5, v jednom z posledních volných prostorů s přímým napojením na dopravní tepnu, kterou investoři považují za nejatraktivnější ve střední a východní Evropy.

28.06.2017

Zveme vás ke čtení.

Pobočky
Kontakt na naše skladové areály