Raben logo
csm_hit-food-pack-zakazka_0083ec8f8c.jpg

Na trhu jsou více než tři dekády a neustále rostou – partnerství HIT OFFICE a Raben oslavuje letos 7 let

2023.07.25
Společnost HIT OFFICE se sídlem v severočeských Teplicích patří k největším výrobcům papírových obalů na potraviny, včetně papírových kelímků a archivačních potřeb v Evropě. Firmu zakládali manželé Šťastní se synem v roce 1991 a společnost neustále roste. Zákazníky jsou výhradně velkoobchody a jen v České republice jich zásobují na 350. Jejich dalšími významnými trhy jsou Německo, Rakousko, Švýcarsko a další vyspělé státy západní Evropy.

Nacházíme se v areálu nově zrekonstruovaného výrobního závodu v Proboštově u Teplic, který je plně certifikován mezinárodní normou ISO a mezinárodní normou BRC(G)s, kterou uznává Globální iniciativa za bezpečnost potravin (GFSI). Je to program, jehož cílem je harmonizovat mezinárodní normy bezpečnosti potravin za podpory vedoucích světových prodejců a výrobců potravin, včetně výrobců obalů na potraviny. Nahlížíme pod pokličku výroby ekologických papírových tácků, misek, talířů, odnosových krabic, papírových kelímků a dalších obalů z papírů, které neobsahují žádné plasty. Výrobky společnosti HIT OFFICE jsou také certifikovány - renomovanou německou laboratoří TÜV SÜD pro domácí kompostování, případně pro průmyslové kompostování. Tyto výrobky patří do modré popelnice. Jsme překvapeni, kolik práce zde odvádějí důmyslné stroje s minimálním zásahem operátorů a žasneme nad tím, že třeba jen papírových kelímků se zde vyrobí 9 miliónů měsíčně! Společnost HIT OFFICE má ve svém portfoliu více jak 1.100 položek a výraznou část produkce pak tvoří ještě speciální zakázková výroba. Týdně se v závodu spotřebuje až 56 km papíru.

S výrobky HIT OFFICE se setkáte u privátních značek evropských řetězců nebo v evropských pobočkách světově známých fastfoodů. Produkce talířků, misek a tácků je určena z 50% pro export.  V roce 2021 zavedla společnost značku HIT FOOD PACK, která je symbolem ekologických, recyklovatelných a kompostovatelných výrobků.

Raben jako volba číslo 1

Když předchozí logistický partner přestal splňovat nároky společnosti HIT OFFICE, vedení se začalo poohlížet po partnerovi novém. Strategicky dobře umístěné depa Raben, komplexnost nabízených služeb, garantovaná spolehlivost, skvěle fungující komunikace a stabilita nadnárodní společnosti rozhodli o značce Raben jako o první volbě. Začátek spolupráce se datuje k červenci 2016.

Využíváme Raben k přepravě všech svých paletových zásilek po celé České republice a na Slovensko. Denně je expedováno kolem 30 palet a díky Raben Logistics Czech se zboží dostává pravidelně a spolehlivě k naším zákazníkům. Raben operuje také pravidelné kamionové přepravy mezi našimi výrobními závody“, říká Marek Šnajdr, marketingový manažer společnosti HIT OFFICE.

V rámci naší spolupráce jsme pro HIT OFFICE doručili do května 2023 již 63.000 palet“, doplňuje Marián Budzel, Sales & Customer Relations Director CZ/SK v Raben Logistics Czech.

Velmi oceňujeme, že Raben je flexibilní a dokáže najít řešení pro všechny naše požadavky. Vážíme si skvělé komunikace a vstřícného jednání“, hodnotí dosavadní spolupráci Marek Šnajdr.

Inovativní materiály

Velká část práce u papírových produktů, především těch určených k odnosu potravin, je věnována vývoji. Nároky na vlastnosti použitého materiálu jsou větší, než byste čekali. Z kuchyně HIT OFFICE pochází například papírové tácky s tukovou bariérou pro mastné a vlhké potraviny. Mimochodem papírových tácků, misek a talířů v loňském roce tady vyrobili přes půl miliardy. Podíleli se také na vývoji materiálu a jako první uvedli na trh papírové kelímky bez plastů, které představili na veletrhu v Norimberku a měli velký ohlas. Kelímky jsou vyrobené z kartonu, který je 100% bez plastů a je kompostovatelný. Přesto dokonale fungují pro studené i teplé nápoje do 90°C.

Ochrana životního prostředí je prioritou

Velký důraz klade společnost na ochranu životního prostředí a udržitelnost vhodných podmínek pro život. Je tedy zcela přirozené, že firma nakupuje výhradně FSC® certifikovaný materiál*), který garantuje ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomáhá chránit ohrožené a devastované světové lesy.

Vyráběny jsou z 98% ekologické výrobky bez plastů, které jsou po ztrátě svých užitných vlastností plně zužitkovatelné recyklací na nové výrobky nebo jsou plně kompostovatelné, případně jsou energeticky využitelné. Výroba nepoužívá žádné chemické látky, které by negativně ovlivňovaly životní prostředí. K výrobě je nutná jen elektrické energie.

HIT OFFICE se díky svým fotovoltaickým elektrárnám o výkonu 210 kWp stal CO2 neutrální. Oba závody společnosti jsou fotovoltaikou vybaveny a vyrobená elektrická energie je spotřebována přímo ve výrobě společnosti.

Protože jsou střední společností, nevztahují se na ně zatím povinnosti informací a certifikací ESG. Ale přesto se přihlásili do dobrovolného hodnocení firem podle standardu ESG a sami jsou zvědavi na výsledky hodnocení a na své postavení mezi ostatními firmami.

Je nám ctí být partnerem společnosti, pro kterou, stejně jako pro Raben, jsou zásadní ekologický přístup a udržitelnost“, říká Marián Budzel, Sales & Customer Relations Director CZ/SK v Raben Logistics Czech.

Netradiční využití odpadu – kreativní set

V HIT OFFICE našli skvělý způsob zužitkování odpadu.

Vytvořili jsme Kreativní set pro školy a školky, který podporuje dětskou fantazii a rozvíjí kreativitu. Spojením zábavy a kreativity si děti zároveň mohou vyrobit krásné výrobky a jako bonus procvičit jemnou motoriku – skládání, stříhání, slepování, mačkání, vytrhávání, kreslení a dalších techniky. Je to také zdroj zábavy a relaxace“, popisuje tento projekt Marek Šnajdr, marketingový manažer společnosti HIT OFFICE.

Nejlépe řízená společnost Česka

HIT OFFICE obhájila v roce 2023 již potřetí titul Nejlépe řízená firma Česka. Prestižní ocenění organizované společností Deloitte oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností včetně jejich managementu. Nezávislá odborná porota hodnotí u každé oceněné společnosti 4 klíčové pilíře – firemní strategii, řízení a finanční výkonnost, produktivitu a inovace, firemní kulturu.

Ocenění sbírá HIT OFFICE také za inovace, například za uvedení 100% papírových kelímků bez plastů, které jsou kompostovatelné.

Smělé plány do budoucna

Společnost HIT OFFICE dokončuje rekonstrukci energeticky úsporné výrobní haly v Proboštově, kterou již vybavili 5 plně automatickými výrobními linkami na výrobu papírových tácků, talířů a misek. Tato hala bude vybavena tepelným čerpadlem a navazující projekt počítá se stavbou fotovoltaické elektrárny na střeše této haly. Společnost postupně obměňuje také stroje pro výrobu archivačních a kancelářských potřeb. HIT OFFICE se dále zabývá možností rozšíření portfolia o nový segment výroby, který by měl být také zaměřen na výrobu z papíru.

Udržitelnost je pro skupinu Raben hluboce zakořeněna v DNA a je považována za základní odpovědnost. Společnost se zavázala snižovat dopad na životní prostředí a podporovat udržitelné postupy v rámci celé organizace a celého hodnotového řetězce. V letošním roce společnost získala stříbrné ocenění v hodnocení EcoVadis 2023 - nejdůvěryhodnějším hodnocení udržitelnosti podniků na světě. Společnost Raben se tak zařadila mezi 25 % společností na světě, které nejlépe integrují nefinanční (ESG) faktory do svých strategií a činností.

V silném spojenectví, jehož hnací silou je vzájemná oddanost firemní odpovědnosti, jsou spojené síly společností HIT OFFICE a Raben Group nesporně skvělým základem pro slibnou spolupráci. Obě organizace pevně věří, že udržitelné obchodní postupy a zapojení komunity jsou nejen etickými imperativy, ale také základními pilíři dlouhodobého úspěchu.

*) FSC® - Certifikační systém lesního hospodaření a zpracovatelského řetězce