Raben logo
csm_Raben_road_transport_truck_LHV-min_af81586ad2.jpg

Změny parametrů pro výpočet plateb

v systému elektronického mýtného
2021.01.04

Vážení obchodní přátelé,

dovolte, abychom Vás touto cestou informovali o změnách parametrů pro výpočet plateb v systému elektronického mýtného. Nově se sazby mýtného skládají z poplatku za pozemní komunikaci, poplatku za znečištění ovzduší a poplatku za hluk z provozu, a to s účinností od 1. 1. 2021.

Změny jsou na základě novely nařízení vlády č. 240/2014 Sb., o výši časových poplatků, sazeb mýtného, ve znění pozdějších předpisů, a vyhlášky č. 470/2012 Sb., o užívání pozemních komunikací zpoplatněných mýtným, ve znění pozdějších předpisů.

Výběr mýtného se týká dálnic, rychlostních silnic pro motorová vozidla a silnic 1. třídy. Od 1. ledna 2021 došlo zároveň ke:

  • změně struktury emisní třídy vozidla (diesel vozidla EUR 6 již nejsou nejvýhodnější kategorií),
  • změně kategorií počtu náprav vozidla nebo jízdní soupravy,
  • období dne (denní sazba - od 05:00:00 do 21:59:59 hodin; vyšší noční sazba - od 22:00:00 do 04:59:59 hodin).
     

Více informací o mýtném systému naleznete na internetové adrese mytocz.eu/cs/.

Změna parametrů a struktury sazeb má přímý dopad na zvýšení nákladu přepravních společností, které jsou nuceny promítnout toto do cen svých služeb a produktů. Tak jako všechny přepravní společnosti, které pracují s vozidly nad 3,5 tuny celkové hmotnosti i Raben Logistics Czech zohlední část těchto zvýšených nákladů úpravou sazeb mýtného u přeprav kusových zásilek a to s platností od 1. ledna 2021.

Aktuální tarif mýtného, který je připočítáván k přepravnému již od roku 2007 naleznete zde.

Věříme, že tuto vynucenou úpravu sazeb mýtného přijmete s pochopením, za což Vám děkujeme. V případě nejasností se prosím obraťte na příslušný zákaznický servis, kde Vám rádi podáme více informací.

S úctou

Ing. Jiří Chlup
Road Network Domestic Director