Raben logo
csm_2X4A8691_4f30bfcebf.jpg

Změny v mýtném systému a jejich dopad na přepravní společnosti

2024.03.01

Přichází nová éra v mýtném systému! Od 1. března 2024 se připravte na velké změny, které ovlivní náklady a procesy přepravy. Co přesně tyto změny znamenají pro přepravní společnosti a jak se s nimi vypořádat? Sledujte náš web, abyste získali všechny potřebné informace a zjistili, jak se těmito inovacemi přizpůsobit. Buďte připraveni na novou éru mýtného systému!

S účinností od 1. března 2024 vstoupily v platnost nové změny v mýtném systému, které mají významný dopad na přepravní společnosti. Tyto změny jsou výsledkem nedávné implementace směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2022/362 a novely zákona 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích.

Změny zahrnují:

  1. Zavedení emisní složky CO2: Nově se mýtné bude vypočítávat i na základě emisí CO2 vozidel registrovaných v Systému elektronického mýtného.
  2. Změna v kategorizaci osvobozených vozidel: Osvobození od mýtného pro vozidla poháněná elektrickou energií nebo vodíkem s celkovou přípustnou hmotností vyšší než 4,25 t bude zrušeno.
  3. Úprava sazeb mýtného: Nové sazby mýtného budou mít přímý dopad na náklady přepravních společností, které budou nuceny tuto změnu promítnout do cen svých služeb.

Tyto změny budou mít významný vliv na náklady přepravních společností, včetně naší společnosti, Raben Logistics Czech. Od 1. března 2024 budeme muset upravit sazby mýtného u přepravy kusových zásilek.

Tarif mýtného, který uplatňujeme od roku 2007, najdete na našem webu. Věříme, že tuto nevyhnutelnou úpravu sazeb mýtného pochopíte a oceňujeme Vaše pochopení.

Pokud máte jakékoli otázky nebo nejasnosti ohledně těchto změn, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poskytneme veškeré potřebné informace.